Comments are off for this post

Zimowa oferta last call – 8 powodów, dla których warto z nami pojechać na obóz w Monte Gordo (27.01-06.02.2023 r.) część 1

Na pewno nie umknęły Ci informacje o naszym nadchodzącym obozie w Monte Gordo, który startuje już 27 stycznia! Ponownie będziemy odkrywać to klimatyczne portugalskie miasteczko, położone nad Oceanem Atlantyckim, z dobrą kuchnią, świetną i pewną pogodą. Z przyjemnością zaczerpniemy z jego okolic jak najwięcej pozytywnej energii do biegania. Nie jesteś przekonany? Oto pierwsze 4 z 8 powodów, dla których warto wybrać ten kierunek na trening.

 
POWÓD nr 1: Bieganie w ciepłym klimacie
Zima to niezbyt ciekawy czas do trenowania w Polsce, zimno, ciemno, ślisko, niesprzyjające warunki zniechęcają do regularnych aktywności. Możemy śmiało powiedzieć z doświadczenia, że występuje też większe niebezpieczeństwo, że złapiesz przeziębienie bądź dopadnie Cię zimowa kontuzja. 
W Monte Gordo zdecydowanie odnotowaliśmy lepszy komfort biegania. Sucha nawierzchnia sprzyja bezpiecznej aktywności, a bieganie w ciepłym klimacie, nawet w krótkich spodenkach, pozwoli ci uniknąć urazów. Jedyne zimno, które rekomendujemy podczas obozu, to zażywanie regularnych kąpieli i schładzanie po treningu w Oceanie Atlantyckim. 
 
POWÓD nr 2: Zimowe przygotowanie do wiosennego startu
To już ostatni moment, żeby dobrze popracować nad swoją kondycją i techniką biegu przed zbliżającymi się zawodami. Większość biegaczy już w marcu lub kwietniu sprawdzi swoją formę na większych zawodach. W naszych planach jest United Airlines NYC Half 2023, Generali Berlin Half Marathon 2023 oraz TCS London Marathon 2023. Chcesz złapać z nami odpowiednią formę i dopracować ostatnie „szlify” na wiosenne biegowe wyzwanie?
 
POWÓD nr 3: Intensywna codzienna praca
Podczas obozu trenujemy 2 razy dziennie. Jeden trening jest typowo biegowy, dostosowujemy go oczywiście do poziomu oraz umiejętności wszystkich uczestników. Druga aktywność skupia się na motoryce i regeneracji, aby wzmocnić efekt poprzednich treningów. Dodatkowo możesz też skorzystać z odnowy biologicznej – w naszym **** hotelu znajduje się do naszej dyspozycji basen oraz sauna.  
 
POWÓD nr 4: Gdzie trenujemy?

Monte Gordo to urokliwe nadmorskie miasteczko, ale jednocześnie pełne świetnych miejsc do wszelkich aktywności. Dla biegaczy znajdą się kilometry ścieżek asfaltowych oraz szutrowych. Takie zróżnicowane tereny dają możliwości realizacji każdego zaplanowanego treningu. Do dyspozycji mamy też profesjonalny Stadion LA, z tartanową bieżnią, halą sportową oraz siłownią. Skorzystamy z takiej infrastruktury na pewno kilka razy. 

 
 
Choć mamy nadzieję, że już Cię przekonaliśmy do udziału w obozie, to kolejne powody, dlaczego wybrać obóz w Monte Gordo zdradzimy już w środę. 
 
To aż 11 dni w świetnym miejscu, żeby „doszlifować” swoją zimową formę. Jeżeli wydaje Ci się, że to za mało czasu… Powiemy tylko, że to idealny czas i miejsce, aby zrobić niezły trening i osiągnąć założone cele w wiosennych startach. 
 
 https://raz-event.pl/oboz-w-portugali-z-raz-event-marathon-styczen-luty-2023/
 
Pakuj się i jedź z nami do klimatycznego Monte Gordo 🙂
Pozdrawiamy!
Zespół RAZevent Marathon