Comments are off for this post

Cztery wielkie imprezy biegowe za nami! 

BERLIN półmaraton 

Generali Berlin Half to nasza pierwsza wielka impreza w tym roku na którą zorganizowaliśmy wyjazd. 22 sierpnia mała grupka biegaczy pojechała z RAZ Event Marathon do Berlina testować bieganie po czasie pandemii. Skromne expo , odbiór pakietów po szczepieniu lub po testach czyli niemiecki ordnung przede wszystkim. W dzień półmaratonu wejście do strefy startu z bransoletką którą otrzymaliśmy przy odbiorze pakietu po okazaniu szczepienia lub testu. Przed startem każdy w maseczce którą można było ściągnąć podczas biegu. Start i meta jak zawsze pod Bramą Brandenburską i jak zawsze szybka trasa, nic tylko bić rekordy. Bieg ukończyło 15,096 uczestników. Pogoda dopisała, medale zdobyte, szlaki przetarte przed czekającym nas we wrześniu BMW Berlin Marathon. 

Masowe biegi powracają na swoje stare trasy, fantastycznie jest móc znowu przeżywać te emocje!  

 

BERLIN Maraton 

Wielki Dzień dla biegowego świata! 26 września po rocznej przerwie, odbył się pierwszy wielki maraton! BMW Berlin Marathon. Nasza 100 osobowa grupa biegaczy RAZ Event Marathon stanęła na starcie maratonu.   Expo oraz start w identycznym reżimie sanitarnym jak podczas półmaratonu Berlińskiego, ale z większą ilością biegaczy. Dużo więcej wystawców oraz uczestników sprawiło , że w końcu można było poczuć atmosferę wielkiego wydarzenia sportowego. BMW BERLIN Marathon odbył się przy znakomitej pogodzie, ale jedynie dla kibiców. Ponad 20 stopni , pełne słońce , miejscami wiatr , to nie pomagało w biciu życiówek. Bieg ukończyło jednak aż 24.796 w tym duża grupa z Polski. Pierwszy nasz maraton w tym roku za nami ! 

LONDYN Maraton 

Virgin Money London Marathon 2021 to kolejna impreza biegowa w której RAZ EVENT Marathon wzieło udział. 3 października 70 naszych biegaczy miało zaszczyt wzięcia udziału w londyńskim maratonie. 

Doping na całej trasie, pogoda wymarzona dla biegaczy, idealna temperatura, praktycznie cały czas słoneczko, chociaż Londyn nie omieszkał przypomnieć nam, że i deszczem potrafi pochlapać. Bezsprzecznie, Virgin Money London Marathon to jeden z najpiękniejszych maratonów na świecie!  

Nasi biegacze uśmiechnięci pojawili się na trasie Virgin London Marathon 2021 Fantastyczna biegowa impreza także pod względem kibicowskim. Tysiące fanów na trasie i około 37 tys. biegaczy którzy ukończyli bieg, a wśród nich wielu Polaków. Oficjalnie do mety Virgin London Marathon 2021 dobiegło 189 Polaków. Gratulujemy wszystkim polskim maratończykom !

BOSTON Maraton 

Brawa dla naszych wyjątkowych bohaterów! Zosia, Dagmara, Jacek, Bartek i Krzysztof to nieliczni Polacy, którzy wzięli udział w tegorocznym, jubileuszowym 125 Boston Marathon.

Droga do mety nie była łatwa, bo prowadziła az przez Meksyk! Stany Zjednoczone pozostawały zamknięte dla turystów z Unii Europejskiej, więc jedynym rozwiązaniem była podróż z 14 dniowym przystankiem w Meksyku.  Boston Maraton to sam szczyt marzeń większości biegaczy, pandemia nie mogła przeszkodzić naszej dzielnej piątce.  Szczególnie mocno gratulujemy Jackowi, dla którego udział w tegorocznym bostońskim maratonie był szczególnie ważny. Jacek wraca do Polski z dwoma medalami – medalem Boston Marathon 2021 i wspaniałym, bezcennym medalem Abbott World Marathon Majors! Gratulujemy! 

RAZ EVENT MARATHON ekipa do zadań specjalnych!  

A już niedługo New YORK City Marathon. Do zobaczenia w krótce na maratońskich trasach 🙂