Comments are off for this post

„Boston, Londyn, Nowy Jork, Międzyzdroje”

Czytając tytuł wydaje się, że jedno miasto tam nie pasuje. Nic bardziej mylnego. Wszystkie te miasta łączy światowy maraton, oraz My firma RAZ Event Marathon. Zapytacie jaki światowy maraton odbywa się w Międzyzdrojach. Już wyjaśniamy.  

Niestety 2020 rok jest dla nas biegaczy drogą przez mękę. Pandemia sparaliżowała środowisko biegowe oraz turystyczne. Wszystkie maratony są odwoływane lub przenoszone na przyszły rok. Organizatorzy jednak wpadli na pomysł, żeby nawet w tak trudnym okresie zjednoczyć biegaczy z całego świata,  i nie stracić tego biegowego roku. W tym celu zorganizowali wirtualne maratony! Na czym to polega? 

Biegniemy w określonej przez organizatorów dacie, gdzie chcemy i z kim chcemy. Tu pojawiają się Międzyzdroje. To właśnie w tym miejscu firma Raz Event Marathon zorganizowała te trzy wielkie maratony. Trzy terminy, trzy wyjazdy, jedno miejsce – Międzyzdroje. 

We wrześniu i październiku biegacze z całej polski przyjechali do hotelu “Sporting” którego właścicielem jest Bogusław Mamiński polski olimpijczyk, aby przebiec maraton na wyznaczonej przez nas trasie maratońskiej. Trasa składała się z dwóch pętli i biegła od Alei Gwiazd do pięknego Jeziora Turkusowego w Wapnicy. Po drodze można było zwiedzić miasto , przebiec promenadą gwiazd oraz nadmorskim wybrzeżem. Uwierzcie nam przyjemnie biegnie się widząc bezkres morza bałtyckiego, słysząc szum fal i odgłosy mew.  

Oprócz głównej atrakcji jakim był bieg maratoński uczestnicy naszego wyjazdu brali udział w treningach pod okiem wykwalifikowanych trenerów biegania, morsowali, a także integrowali się ze sobą podczas wieczornych spotkań. 

Weekendowym wyjazdem  nowojorsko międzyzdrojskim zakończyliśmy ten niespotykany dotąd sezon maratoński. Liczymy że w przyszłym roku maratony powrócą w klasycznej formie i razem z nami pojedziecie na niejeden zagraniczny maraton. Zdrowia i do zobaczenia na trasie w 2021 roku!