1. Czy możliwe jest wzięcie udziału w New York City Marathon 04.11.2018?

TAK. RAZ EVENT jako oficjalny Tour Operator i przedstawiciel TCS New York City Marathon w Polsce, dysponujemy gwarantowanymi numerami startowymi na rok 2018. Zgodnie z obowiązującym nas kontraktem mamy możliwość zaproponowania polskim biegaczom startu w tym nowojorskim maratonie (4 listopada 2018 r.) oraz dystrybucji gwarantowanych numerów startowych wraz z pakietem wyjazdowym.

2. Czy mój start będzie uzależniony od losowania czy limitu czasowego? Czy mogę pobiec w maratonie jako debiutant?

Numery startowe, którymi dysponujemy są gwarantowane. Oznacza to, że nie bierzesz udziału w żadnym losowaniu. Aby otrzymać numer nie musisz osiągnąć żadnych norm wynikowych. Dzięki naszej ofercie Twoim debiutem maratońskim może być właśnie TCS NEW YORK CITY MARATHON 2018.

3. Co muszę zrobić i do kiedy powinienem podjąć decyzję?

Wejdź na naszą stronę www.raz-event.pl i zapoznaj się z ofertą. Wypełnij formularz zgłoszeniowy. Po uiszczeniu opłaty startowej w wysokości 550 USD Twój numer TCS NEW YORK CITY MARATHON 2018 będzie zarezerwowany dla Ciebie. Pozostała płatność za pakiet wyjazdowy (przelot, transfery, hotel w Nowym Jorku, ubezpieczenie itd.) zostanie rozłożona na dwie raty. Decyzję należy podjąć jak najszybciej. Pula numerów, którą dysponujemy jest ograniczona i nie mamy możliwości jej powiększenia.

4. Dlaczego numer startowy kosztuje aż 550 USD ? Czy ta opłata jest obciążona marżą?

Nie. Nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat za numer startowy. Cena gwarantowanego numeru startowego w Maratonie Nowojorskim jest jednakowa dla wszystkich tour operatorów na świecie. Kwota 550 USD w całości przekazywana jest przez nas na konto organizatora.

5. Nie posiadam wizy amerykańskiej, czy zdążę ją wyrobić, czy mogę oczekiwać pomocy w tym zakresie z Waszej strony?

Oczywiście pomagamy w załatwieniu wizy. Po zarezerwowaniu numeru startowego, w systemie organizatora zakładane jest indywidualne konto biegacza (My NYRR Account). Na tej podstawie wystawiamy imienny dokument poświadczający cel wyjazdu, wykupienie numeru oraz udział w zorganizowanym wyjeździe na Maraton Nowojorski. Wykorzystasz go podczas swojej wizyty w ambasadzie. Na podstawie naszych wieloletnich doświadczeń wiemy, że znacząco wpływa on na pozytywną decyzję konsula o przyznaniu wizy.

6. Dlaczego warto pobiec w Nowym Jorku?

To wyjątkowy maraton z fantastyczną atmosferą, na którą składa się ponad 50 tysięcy biegaczy z całego świata i przeszło 2 miliony kibiców dopingujących na całej trasie biegu. Wielu biegaczy twierdzi, że atmosfera Nowego Jorku jest nie do porównania z żadnym innym maratonem na świecie. To trasa, która prowadzi przez pięć nowojorskich dzielnic i pięć nowojorskich mostów. To nieprawdopodobny start na moście Verazano przy dźwiękach „New York New York” wyśpiewanych przez Franka Sinatrę. To zapierający dech w piersiach widok z mostu Verazano na cały Manhattan. To Brooklyn który wita biegaczy dopingiem tak szczerym i żywiołowym, że wielu z nas ociera łzy wzruszenia. To także Queens gdzie na 21 km usłyszysz doping naszych rodaków, którzy corocznie przygotowują jeden z punktów odżywczych. To miasto które żyje tym biegiem. Przekonasz się o tym także następnego dnia, kiedy zwiedzając Nowy Jork z medalem na szyi poczujesz ogromną dumę kiedy zwykli nowojorczycy będą Cię zatrzymywać na ulicy, wyrażając podziw dla Twojego hartu ducha. To trzeba przeżyć, bo żadne nawet najtrafniejsze opisy nie będą w stanie oddać wyjątkowości i kolorytu tego biegu.

7. Co poza startem w maratonie jest w programie wyjazdu. Czy mogę pojechać do Nowego Jorku z osobą towarzyszącą?

Poza startem w maratonie czeka na Ciebie wiele atrakcji m.in.:
– Udział w paradzie narodów w Central Parku – przywitanie wszystkich biegaczy (ich reprezentacji) przez organizatorów
– Marathon Eve Dinner – kolacja dla maratończyków i osób towarzyszących
– Wizyta w konsulacie polskim w Nowym Jorku, spotkanie z Konsul Generalną.

Poza punktami programu związanymi z bieganiem, będziemy wspólnie zwiedzać najważniejsze atrakcje turystyczne. Do Nowego Jorku możesz zabrać ze sobą osoby towarzyszące, które nie ponoszą opłaty za udział w maratonie, a korzystają z możliwości wykupienia pakietu wyjazdowego.

Jeżeli masz więcej pytań dotyczących startu w Maratonie Nowojorskim skontaktuj się z nami wyjazdy@raz-event.pl.