Comments are off for this post

SANPROBI Bieg Kobiet 2018 – Kobieco znaczy na biegowo!

Niemal tysiąc dziewięćset pań i dziewczynek, które stanęły na starcie niedzielnego SANPROBI Bieg Kobiet 2018 udowodniło, że liczy się tylko zabawa i nie boją się zawirowań atmosferycznych. Po zimnej sobocie pogoda zaskoczyła wszystkich, przywitała panie pierwszym wiosennym słońcem i przyjemnymi temperaturami. Jak co roku był to jeden z najradośniejszych biegów, jakie odbywają się w Szczecinie. Panie w przebraniach, z kwiatami we włosach, wśród motywującego dopingu mężów i dzieci bawiły się tego dnia wyśmienicie.

Dzień wcześniej, tj. 10.03.2018 r. (sobota), Organizator zapraszał wszystkie panie na Netto Arena po odbiór pakietów startowych. W tej przestrzeni odbywało się również mini EXPO, gdzie wystawcy promowali swoje usługi z zakresu zdrowego odżywiania, pielęgnacji skóry, zdrowego ruchu i fizjoterapii. Równolegle odbywała się konferencja szkoleniowa “Bariera jelitowa łączy i dzieli nas ze światem” z uznanymi w kraju specjalistami, będącymi autorytetami w kwestiach funkcjonowania organizmu, probiotyków i ruchu.

W dniu biegu, tj. 11.03.2018 r. (niedziela), na starcie do rywalizacji stanęły w sumie 1886 pań i dziewczynek – w tym 1271 rywalizowało w biegu na 5 km, a 415 – w kategorii nordic walking. Na mecie pierwsze zameldowały się Monika Jackiewicz z czasem 20:05 (5 km Bieg) oraz Danuta Kłaczyńska z czasem 34:14 (5 km Nordic Walking).

Wyniki:

5 km Nordic Walking
1. KŁACZYŃSKA Danuta 00:34:14
2. OKRZESIK – FRĄCKOWIAK Izabela 00:34:15
3. SZYMSKA Małgorzata 00:34:59

 


5 km Bieg
1. JACKIEWICZ Monika 00:20:15
2. GRZEGÓRZEK Paulina 00:20:28
3. WOŹNIAK Joanna 00:21:19

Głównym biegom towarzyszył po raz trzeci MINI SANPROBI Bieg Kobiet 2018, również rozegrany na dwóch dystansach – 300 m oraz 1 km. Wzięło w nim udział około 70 dziewczynek w wieku do 6 lat oraz 130 dziewczynek wieku 7-11 lat (liczba miejsc była limitowana). Uczestniczki kończyły bieg w tym samym miejscu co pozostałe biegi główne na 5 km.

Była to już dziewiąta edycja biegu, który z roku na rok cieszy się większą popularnością. Przyciąga panie nie tylko z regionu. Ponownie trasa przebiegała głównie alejkami parku Kasprowicza. Do pokonania były dwie pętle. Start i meta, jak zawsze na pięknych szczecińskich Jasnych Błoniach i tam koncentrowały się główne aktywności organizatora wydarzenia oraz sponsorów, m.in. scena, dekoracje medalistek, strefa regeneracji i cateringu, biuro zawodów, stoiska wystawców. Większość materiałów reklamowych i promocyjnych eksponowana była w tej strefie. Na każdą z uczestniczek, które ukończyły bieg czekały medale z żółtymi krokusami… i prawdziwe żonkile. Panie lubią ten szczególny bieg również dlatego, że mogą być pewne, że na mecie nie będą ostatnie. Stawkę zawsze zamyka trenerka Katarzyna Szych.

SANPROBI Bieg Kobiet 2018 był relacjonowany przez media, takie jak: TVP Szczecin, Radio Szczecin, Radio RMF Maxxx, Głos Szczeciński, naszemiasto.pl, liga-begowa.pl, GS24, Trendy, dulny foto.

Oficjalne strony wydarzenia (www.raz.szczecin.pl/biegkobiet oraz www.sanprobi-active.pl) w ostatnim tygodniu przed biegiem zanotowały blisko 30 tys. odsłon dziennie. Oficjalny fanpage wydarzenia na facebooku miał 3300 fanów.